آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی برای مهاجرت به کانادا

آزمون‌ های انگلیسی مورد تایید کانادا
0 (0)

آذر 22, 1399
دانستنی ها
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

آزمون‌های زبان انگلیسی معتبر برای مهاجرت به کانادا

آزمون‌ های زبان انگلیسی برای مهاجرت به کانادا و اقامت کانادا از راه‌های گوناگون برگزار میشده و در دسترس علاقه‌مندان و متقاضیان بودند.

در زمان همه‌گیری بیماری کرونا، برگزارکنندگان آزمون‌ها امتحانات را لغو کرده یا به تعویق انداختند. هرچند، برای کمک به دانشجویان بین المللی و مهاجران در رابطه با شرط‌های پذیرش موسسات کانادایی، آزمون‌های آنلاین نیز برگزار می‌شوند.

هر یک از موسسات آموزشی معتبر کانادا (برای مهاجرت تحصیلی) سیاست‌های پذیرش مختص خود را دارند. موسسات آموزشی این کشور شامل کالج‌ها، دانشگاه‌ها و دیگر موسسات آموزشی هستند که از طرف دولت کانادا برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی صاحب مجوز هستند.

CAEL

آزمون آکادمیک زبان انگلیسی کانادایی (CAEL) از آزمون های معتبر زبان انگلیسی برای مهاجرت به کشور کانادا است که از طرف موسسات آزمون‌های پاراگون (Paragon Testing Enterprises) برگزار می‌شود. این آزمون در بیش از ۱۸۰ دانشگاه و کالج در سراسر کانادا، از جمله همه دانشگاه‌های انگلیسی زبان و کالج های انگلیسی زبان پذیرفته می‌شود. بنابر اعلام وبگاه پاراگون، CAEL مجددا در ابتدای ماه ژوئن، در کشورهای امارات، فیلیپین و هند و اکثر شهرهای کانادا، برگزار می‌شود.

Cambridge Assessment English

آزمون‌های C1 Advanced و C2 Proficiency که توسط موسسه ارزیابی زبان انگلیسی کمبریج (Cambridge Assessment English) برگزار می‌شود، در همه دانشگاه‌های غیرخصوصی، پذیرفته می‌شود.

این آزمون‌ها معمولا پس از گذراندن دوره‌های زبان انگلیسی برای دانشجویان برگزار می‌شوند. این آزمون‌ها برای آمادگی دانشجویان برای استفاده مناسب از مهارت‌های زبان انگلیسی در شرایط زندگی واقعی روزمره می باشند. مدارک C1 Advanced و C2 Proficiency همیشه معتبر هستند و تاریخ انقضا ندارند، بعضی از موسسات کانادا، نتایج آزمون‌هایی را می‌پذیرند که بیش از دو سال قبل، برگزار شده‌اند. کمبریج، مراکز آزمون جهانی خود را طبق قوانین هر منطقه باز می‌کند و به دانشجویان توصیه می‌کند برای کسب آخرین اطلاعات با مراکز آزمون محلی تماس بگیرند.

Duolingo English Test

آزمون زبان دولینگو برای حدود ۱۴۰ موسسه آموزشی برای آموزش‌های پس از تحصیلات دبیرستان، معتبر است.این آزمون می‌تواند طی یک ساعت انجام شده و نتایج آن ظرف دو روز اعلام می‌شود. آزمون دولینگو به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

IELTS Academic

آزمون آیلتس آکادمیک با همکاری موسسات IDP Education ، the British Council و Cambridge Assessment English برگذار می‌شود.

این آزمون، مورد پذیرش ۴۰۰ دانشگاه و کالج در کانادا می‌باشد.آزمون آیلتس در حال حاضر (شرایط بیماری کرونا) در بیش از ۳۰ کشور ولی در شرایط عادی در بیش از ۱۴۰ کشور، برگزار می‌شود.

به دلیل بیماری کرونا، این سه موسسه اخیرا آزمونی به نام IELTS Indicator به صورت آنلاین در منزل متقاضی برگذار می‌کنند.

آزمون‌های آیلتس آکادمیک و جنرال (که هردو به صورت حضوری در مراکز آزمون آیلتس برگزار می‌شوند) تنها آزمون‌های زبان انگلیسی مورد تائید اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) برای دانشجویانی است که مایل به صدور سریع مجوز تحصیلی خود هستند.

نتایج هر دو آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال کامپیوتری و کاغذی، مورد پذیرش IRCC است.

Pearson Test of English – PTE

آزمون PTE در بیشتر از 90 درصد دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا اعتبار دارد و تایید شده است.

پیرسون، آزمون آنلاینی به نام Versant در دوران کرونا ترتیب داده است.

TOEFL

یکی از آزمون های انگلیسی ، تافل (TOEFL) از فراگیرترین آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی برای مهاجرت به کشور کانادا و دریافت ویزای کانادا است که در همه‌ی دانشگا‌های کانادا آن را می‌پذیرند.

تافل آی بی تی (آنلاین) (TOEFL IBT) معمولا در بیش از ۱۵۰ کشور برگزار می‌شود؛ ولی سازمان برگزار کننده این آزمون، یعنی سازمان خدمات آزمون‌های آموزشی (ETS) نیز همانند دیگر سازمان‌های برگزارکننده آزمون‌ها، برنامه‌های خود را به دلیل بیماری و ویروس کرونا لغو کرده یا به تعویق انداخته است و در آینده تاریخ آن مشخص می‌شود.

همزمان، ETS نسخه ویژه آزمون تافل آی بی تی از منزل را برای دانشجویان بین‌المللی در همه‌ کشورهای برگزار کننده آزمون به غیر از چین و ایران، ارائه کرده است.

آزمون‌های آیلتس جنرال و سلپیپ (IELTS General and CELPIP) برای مهاجرت به کانادا

دو آزمون زبان انگلیسی مورد پذیرش IRCC، آیلتس جنرال و سلپیپ هستند که متقاضیان کار و اقامت دائم کانادا باید پیش از درخواست بگذرانند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه برگزاری آزمون های انگلیسی،مکان های برگزاری و جزئیات بیشتر، با کارشناسان آژانس هواپیمایی رویای زندگی تماس حاصل فرمایید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
5/5 (3 Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.