برج خیارشوری لندن

برج خیارشوری لندن
0 (0)

خرداد 20, 1397
دانستنی ها
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

برج خیارشوری معروف به آسمان خراش لندن است که در مرکز شهر لندن قرار دارد. این برج در دسامبر 2003 ساخته شد و در آپریل 2004 باز شد. ارتفاع این برج 180 متر است. خیابانی که این برج در آن قرار دارد خیابان Gherkin است که اسم این برج از خیابان آن برداشته شده است. این برج طراحی شده توسط Arup Group و Norman Foster میباشد. این برج یکی از ویژگی های لندن است و از لحاظ معماری یکی از بهترین های لندن است و پیشنهاد میکنیم در تور انگلیس حتما از آن دیدار کنید.

 

موقعیت برج خیارشوری لندن

قبل از اینکه این برج ساخته شود ساختمان Baltic Exchange وجود داشته که یکی از ساختمان های موفق لندن بوده است که در 10 آپریل سال 1992 توسط ارتش IRA توسط بمب تخریب شد و این برج خیارشوری روی آن ساخته شد.

نام دیگر این برج St Mary Axe است. در این برج اداره، مغازه، رستوران و باغچه وجود دارد. این برج در نزدیکی فرودگاه Heathrow لندن است و در شهر لندن است.

 

ساختمان و ساخت برج خیارشوری لندن

این برج ساخته شده توسط Skanska و در دسامبر سال 2003 تکمیل شد و در 28 آپریل 2004 باز شد. این برج توسط افراد سوئیسی ساخته شده است. این برج انرژی را در خود ذخیره میکند و در مقابل باد مقاوم است. در هر طبقه 6 ستون وجود دارد. این ستون ها در فصل تابستان گرمای برج را به بیرون منتقل می کنند و در فصل پاییز و زمستان گرما به برج می دهند. این ستون ها نور خورشید را در خود نگه میدارند و طبقات این برج از ستون های این برج تغذیه ی نوری می کنند. این برج دارای 40 طبقه است. رستوران در طبقه 39 این برج قرار دارد و قسمت ناهار خوری خصوصی این برج در طبقه 38 برج قرار دارد.

شما نیز می توانید جهت رزرو سایر تورهای آژانس هواپیمایی رویای زندگی نظیر تور استانبول ، تور آنتالیا ، تور مالدیو ، تور ترکیبی تفلیس باتومی ، تورارمنستان و … با ما تماس حاصل نمایید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
4.5/5 (2 Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.