درباره ژاپن

کلیاتی درباره ژاپن
0 (0)

شهریور 13, 1397
دانستنی ها
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بر اساس عقیده اکثر مردم دنیا اولین باری که انسان درباره ژاپن شروع به زیستن کرده است به قبل از میلاد مسیح برمیگردد. فرهنگ تکامل یافته ی ژاپن در طول هزاران سال گذشته از آسیا، اروپا و آمریکا تاثیر پذیرفته است.

موقعیت ژاپن

ژاپن در شرق آسیا واقع شده است و نزدیکترین کشورها به ژاپن شامل جمهوری کره، روسیه و چین میباشند. ژاپن مجمع الجزایری است که از 6800 جزیره تشکیل شده است. بغیر از 340 جزیره ای که بیشتر از 1 کیلومتر مربع وسعت دارند اکثر جزایر ژاپن بسیار کوچک هستند. یوکوهاما و کوبه که از مهمترین بنادر ژاپن هستند به همراه هوکایدوو هونشو 98% از مساحت ژاپن را تشکیل میدهند. همچنین 68% مساحت ژاپن را کوهستان ها تشکیل می دهند که از زیباترین جاذبه های توریستی این کشور محسوب می شوند. فوجی با ارتفاع 3776 متر بلندترین قله ی کوهستانی ژاپن است. از آنجایی که ژاپن یک دهم آتشفشان های جهان را در خود جای داده است یکی از زلزله خیزترین مناطق به شمار می رود.

منابع طبیعی درباره ژاپن

با این وجود این کشور از لحاظ منابع طبیعی و مواد معدنی یکی از فقیرترین مناطق بشمار می رود اما 10 رودخانه بزرگ و 12 دریاچه را در خود جای داده است.

آب و هوای ژاپن

نقشه ژاپن بصورت یک کمان از شمال به جنوب کشیده شده است که در میان دریای ژاپن و اقیانوس کبیر محصور مانده و به همین دلیل میتوان آب و هوای مختلف را در مناطق گوناگون این کشور مشاهده کرد. شمال این کشور زمستان سرد و طولانی و برفی داره در حالیکه جنوب آن آب و هوای گرم معتدل و تابستان های بسیار گرم و زمستان های معتدل دارد.

بدلیل اینکه اطراف ژاپن را اقیانوس ها احاطه کرده اند نقش مهمی در وعده های غذایی مردم ژاپن دارد. همچنین رخ دادن زلزله به دلیل وجود اقیانوس در مجاورت ژاپن می توانند موجب ایجاد سونامی شوند.

برای آگاهی از خدمات ویزای ژاپن و تور ژاپن و سایر اطلاعات درباره ژاپن با مشاورین ما تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
4.8/5 (9 Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.