چند نکته در مورد خوردن و نوشیدن در بریتانیا
0 (0)

شهریور 16, 1395
دانستنی ها
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

در زمانی بسیار دور؛ بریتانیا با غذاهای بی مزه سبزیجات آب پز و غذا های سرخ شده اش معروف بود. این وضع به طور کلی تغییر کرده. در سال های اخیر یک تحول واقعی در غذاهای آنها رخ داده که این به دو دلیل بوده:

  1. اولا اینکه تبلیغات گسترده برای خوردن غذای سالم توسط متخصصین تغذیه، آشپز ها و رسانه ها به وجود آمده که این موضوع به شدت مورد حمایت قرار گرفته.
  2. دوما اینکه به دلیل مسافرت و مهاجرت؛ مردم بریتانیا با غذاهای خارجی آشنا شده اند. و در این زمان غذای مورد علاقه ی اکثر مردم انگلستان کاری است!

البته که هنوز مغازه های غذای ناسالم (فست فود) را میتوان یافت؛ اما رستوران های بریتانیا قابل رقابت از لحاظ کیفیت و طعم با بهترین رستوران های دنیا هستند.

 

چند نکته در مورد خوردن و نوشیدن در بریتانیا قبل از خرید تور انگلیس

در انگلستان اکثر مردم برای نوشیدن آب از شیر آب آشپزخانه استفاده میکنند. اگر شما میلی به این کار ندارید میتوانید آب معدنی بطری خریداری کرده و استفاده کنید.

در انگلستان غذای سبزیخوارها و وگان ها بسیار محبوب است، تخمین زده میشود حدود 4 میلیون نفر در بریتانیا سبزیخوار هستند.

این جور غذاها در سوپر مارکت ها و رستوران ها به وفور یافت میشود. حتی در منوی رستوران های کوچک حداقل یک غذا را برای سبزیخوارها اختصاص داده اند.

برای رژیم های غذائی حلال؛ در شهرهای بزرگ میتوانید مغازه ها و رستوران های بین المللی را پیدا کنید که فقط مختص به این ماجرا باشند. در شهر کوچک تر؛ مغازه ها ی تخصصی کمتری وجود دارند اما معمولا میتوانید انواع گوشت قرمز و سفید حلال را یافت کنید.

برای پخت و پز لازم نیست برای تهیه مواد اولیه مانند برنج، حبوبات، پاستا، رشته، ادویه و… به جاهای دور بروید بسیاری از سوپر مارکت ها و اغذیه فروشی ها این اقلام را میفروشند. حتی در شهر های بزرگ میتوانید مغازه هایی را یافت کنید که تمام اغلام مربوط به یک نقطه جغرافیایی مثلا ایران را میفروشند.

اگر مدرسه، کالج یا دانشگاهی دارای دکه یا بوفه است موظف است که غذاهای مخصوص ذائقه های مختلف مانند حلال یا سبزیخوارها یا غذاهای مخصوص افراد آلرژی دار را ارائه دهد.

برای تغذیه ی سالم بسیاری از بسته بندی ها میزان کالری چربی قند نمک و … بر روی خود دارند همچنین مقدار افزودنی های مجاز و غیر مجاز روی آنها نوشته شده است تا انتخاب آگاهانه تری نسبت به خربد خود داشته باشید.

اگر به غذاهای ارگانیک علاقه دارید؛ میتوانید آنها را در سوپرمارکت ها و تغذیه فروشی های خاص تهیه کنید.

غذاخوردن لازم نیست حتما پر هزینه باشد؛ بسیاری از کافه ها و رستوران ها برای دانشجویان تخفیف قائل میشوند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
4.8/5 (4 Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.