ویزای تحصیلی آلمان

ویزای تحصیلی آلمان
0 (0)

دی 18, 1400
دانستنی ها
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
ویزای تحصیلی آلمان
برای دریافت مشاوره درمورد مهاجرت از طریق کار و یا تحصیل در کشور آلمان و سایر کشورهای اروپایی،با مشاورین مجموعه رویای زندگی در ارتباط باشید

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان

آلمان به عنوان یکی از پیشرفته ترین کشورهای توسعه یافته در اروپا، به دلایل زیادی از جمله صنعتی بودن، نرخ بسیار پایین بیکاری، ارزش بالای واحد پول و… همواره مقصد بسیار مناسبی برای مهاجرت محسوب می گردد. یکی از مناسب ترین راه ها برای مهاجرت به این کشور زیبا، مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان است.شما با اخذ ویزای تحصیلی آلمان می توانید برای مدت محدودی در این کشور اقامت داشته باشید.

ویزای تحصیلی آلمان

چرا آلمان برای ادامه تحصیل یکی از بهترین گزینه هاست؟

تعداد زیادی از دانشجویان در اقصی نقاط دنیا آلمان را برای ادامه تحصیل و نیل به اهداف خود انتخاب میکنند. اما چرا؟! در ادامه این مقاله با ما باشید تا با مهم ترین مزایای ویزای تحصیلی آلمان آشنا شوید.

امکان تحصیل به زبان انگلیسی و آلمانی

بسیاری از رشته های تحصیلی در دانشگاههای آلمان به هر دو زبان آلمانی و انگلیسی تدریس می شوند و شما به عنوان دانشجو گزینه های زیادی برای ادامه تحصیل به زبان آلمانی یا انگلیسی را پیش روی خود دارید.

رنکینگ (رتبه بندی) بین المللی دانشگاههای آلمان

دانشگاههای آلمان در رنکینگ بین المللی سالیانه همواره در رتبه های دورقمی و نهایتا سه رقمی قرار دارند بطوریکه 12 مورد از دانشگاههای آلمان در رتبه های کمتر از 250 هستند و از این رو مدارک تحصیلی اخذ شده از این دانشگاهها در زمره معتبرترین مدارک تحصیلی دنیا قرار دارند و برای اشتغال به کار و ادامه تحصیل در هر جای دنیا مورد پذیرش و استقبال هستند.

تحصیل در آلمان
همه چیز در مورد اخذ ویزای کار در آلمان

امکان تحصیل رایگان در دانشگاههای دولتی آلمان

در آلمان حدود 300 دانشگاه دولتی وجود دارد که بطور کلی تحصیل در تمامی آنها کاملا رایگان است. این موضوع به سیاست دولت آلمان برای استفاده از نیروهای باهوش از نقاط مختلف دنیا و آموزش دادن به آنها و همچنین گسترش فرهنگ و زبان آلمانی برمیگردد و تا کنون نیز برای پیشرفت صنعتی، اقتصادی و فرهنگی آلمان بسیار مثمر ثمر واقع شده است.

 ظرفیت پذیرش دانشگاههای آلمان

بر اساس آخرین آمار، تا کنون بیش از 350 هزار دانشجوی خارجی توانسته اند از دانشگاههای آلمان پذیرش گرفته و در این کشور مشغول تحصیل شوند. بسیار پرسیده میشود که “راحت ترین دانشگاههای آلمان برای پذیرش کدامند؟”

پاسخ این است که راحت ترین دانشگاهها برای پذیرش دانشگاههایی هستند که نرخ پذیرش بالایی داشته باشند. چون در لیست مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاههای مختلف و اخذ ویزای تحصیلی آلمان اختلاف چندانی وجود ندارد و تنها اختلاف در میزان پذیرش به اختلاف در ظرفیت پذیرش برمیگردد. دانشگاههای آلمان معمولا بسیار بزرگ و شامل رشته های مختلف هستند. بعنوان مثال ظرفیت پذیرش دانشگاه بن 30 هزار دانشجو در سال است که حدود 12 تا 15 درصد آنان را دانشجویان بین المللی تشکیل میدهند. تحصیل در این دانشگاه رایگان است و میزان پذیرش آن در حدود 60 درصد است.

اجازه کار دانشجو در آلمان پس از دریافت ویزای تحصیلی آلمان

بر اساس قوانین کار آلمان، دانشجویانی که ملیت آنها خارج از اتحادیه اروپا باشد میتوانند سالیانه 120 روز بصورت تمام وقت یا 240 روز بصورت نیمه وقت کار کنند و درآمد آنها معاف از مالیات خواهد بود. با توجه به امکان تحصیل رایگان در آلمان، موضوع کار دانشجویی یک امتیاز فوق العاده برای دانشجویان محسوب میگردد که میتوانند از طریق کار در آلمان، دیگر هزینه های اسکان و زندگی خود را پوشش دهند. این موضوع زمانی جذابتر می شود که بدانید کشور آلمان یکی از 5 کشور اول دنیا در بالاترین میزان دستمزد روزانه در جهان است.

تحصیل در کشور آلمان

شرط معدل برای تحصیل در آلمان

شرط معدل برای تحصیل در آلمان یکی از شرایط پذیرش بسیاری از دانشگاههای آلمان است و داشجویان رشته های غیرپزشکی معمولا به معدل کل دیپلم بالای 15 و دانشجویان رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به معدل کل دیپلم بالای 18.5 نیاز دارند. اما با این وجود این یک قانون نیست و بیشتر به دانشگاه بستگی دارد که چه شرط معدلی را برای پذیرش در نظر دارد. به هر حال پیشنهاد میشود که برای پذیرش در دانشگاههای آلمان با رنکینگ بالاتر سعی کنید که معدل خود را تا حد امکان بالا ببرید.

امکان پیدا کردن شغل در آلمان پس از فارغ التحصیلی

دانشجویان خارجی نیز میتوانند پس از فارغ التحصیلی در آلمان، با گرفتن ویزای جستجوی کار، در آلمان بمانند و کار پیدا کنند.

امکان اقامت در آلمان پس از فارغ التحصیلی

پس از پیدا کردن شغل در آلمان شما میتوانید با کارفرما قرارداد بنویسید و بعد از 5 سال کار در آلمان بلوکارت و پاسپورت این کشور را دریافت کنید.

اگر موارد یاد شده در این مقاله را با شرایط تحصیلی کشورهای دیگر مقایسه کنیم به سادگی به این نتیجه میرسیم که آلمان میتواند یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت از طریق تحصیل باشد. مشاوران شرکت رویای زندگی از صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به آلمان، با افتخار در کنار شما هستند تا بتوانید به اهداف تحصیلی و کاری خود در آلمان دست پیدا کنید. با ما تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
5/5 (1 Review)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.