ویزای تمکن مالی پرتغال

ویزای تمکن مالی پرتغال ، بهترین راه مهاجرت به اروپا و دریافت اقامت شنگن
5 (1)

خرداد 4, 1401
دانستنی ها
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

ویزای تمکن مالی پرتغال ،یکی از راحت ترین راه های دستیابی به اروپا و ویزای شنگن می باشد.شما عزیزان می توانید جهت دریافت وقت مشاوره مهاجرتی به کشور پرتغال با رویای زندگی پارسیان پرواز تماس حاصل نمایید.

در اینجا بخوانبد: مهاجرت قانونی به پرتغال

فهرست

ویزای تمکن مالی پرتغال یا ویزای D7 پرتغال چیست؟!

ویزای D7 که به عنوان ویزای درآمد غیرفعال پرتغال نیز شناخته می شود، به شهروندان غیر اتحادیه اروپا اجازه می دهد تا بر اساس داشتن مدرکی مبنی بر درآمد عادی خارجی (مانند حقوق بازنشستگی) به جای سرمایه گذاری در ملک، اقامت دریافت کنند.ویزای D7 به متقاضیان و اعضای خانواده آنها اجازه اقامت قانونی در پرتغال را می دهد. هدف آن جذب خارجی های ثروتمند برای تقویت اقتصاد پرتغال است. ویزای D7 بیشتر برای درخواست برنامه ویزای طلایی پرتغال استفاده می شود. ویزای D7 گاهی اوقات توسط فریلنسرهایی که به دنبال تبدیل پرتغال به پایگاه عملیات خود هستند، استفاده می شود. با این حال، برای انجام این کار، باید حداقل دستمزدی را که توسط دولت پرتغال تعیین شده است، دریافت کنید.هر کسی می تواند برای ویزای D7 درخواست دهد تا زمانی که حداقل شرایط درآمد غیرفعال را داشته باشد. در ادامه این پست در مورد حداقل درآمد مورد نیاز بحث خواهیم کرد.

هنگامی که ویزای D7 پرتغال خود را با موفقیت دریافت کردید، به مدت 2 سال اعتبار خواهد داشت. پس از آن می توانید آن را برای 3 سال دیگر تمدید کنید. پس از 5 سال، شما می توانید برای اقامت پرتغال اقدام کنید. متقاضیان موفق باید حداقل 183 روز بدون وقفه در سال در پرتغال بمانند. همچنین می توانید 8 ماه در پرتغال با وقفه های مختلف در طول سال اقامت داشته باشید.


در اینجا بخوانید: گلدن ویزای پرتغال

ویزای پرتغال D7 در یک نگاه – چیزهایی که باید بدانید

قبل از خواندن راهنمای گسترده ما، چند نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

 • ویزای D7 یک برنامه 2 قسمتی است.
 • هزینه ویزای پرتغال D7 چقدر است؟
 • ویزای D7 برای چه مدت اعتبار دارد؟
 • چه زمانی باید درخواست ویزای پرتغال D7 خود را شروع کنم؟
 • چه مدت طول می کشد تا کل فرآیند درخواست ویزای D7 پرتغال تکمیل شود؟
 • الزامات درآمد غیرفعال ( باید های تمکن مالی ) چیست؟
 • آیا می توانم زمانی که در پرتغال هستم برای ویزای D7 پرتغال خود اقدام کنم؟
 • آیا می توانم برای ویزای پرتغال D7 خود از خارج از ایالات متحده درخواست کنم؟

ویزای D7 یک برنامه 2 قسمتی است

هنگامی که برای ویزای پرتغال D7 خود درخواست می دهید، از نظر فنی برای ویزا و همچنین اجازه اقامت اقدام خواهید کرد. اما، نگران نباشید، آنقدرها هم که به نظر می رسد پیچیده نیست. به طور خلاصه، ابتدا برای ویزای اقامت پرتغال (معروف به ویزای D7) اقدام خواهید کرد. پس از آن، باید به پرتغال سفر کنید و برای اجازه اقامت در خدمات مهاجرت و مرز (SEF) درخواست دهید. در ادامه این پست، مراحل درخواست را به صورت گام به گام راهنمایی می کنیم.

هزینه ویزای پرتغال D7 چقدر است؟

هزینه های مربوط به هزینه های قانونی نسبتا کم است. می توانید مبلغ زیر را در سفارت پرتغال بپردازید:

 1. برای درخواست ویزای D7 خود می توانید انتظار پرداخت 102.20 دلار را داشته باشید
 2. برای اجازه اقامت خود می توانید انتظار داشته باشید 86.00 دلار بپردازید

عمده هزینه ها برای بلیط هواپیما، جابجایی، بیمه درمانی، اقامت و غیره خواهد بود. همچنین به خاطر داشته باشید که مبالغ ذکر شده در بالا در هر زمان ممکن است تغییر کند.

*توجه: طبق دستورالعمل وب سایت رسمی دولت پرتغال، این هزینه ها از طریق پول نقد، چک گواهی شده یا حواله به کنسولگری پرتغال قابل پرداخت است.

ویزای D7 برای چه مدت اعتبار دارد؟

پس از موفقیت آمیز بودن درخواست، ویزای D7 شما به مدت 4 ماه اعتبار دارد. با این حال، توجه داشته باشید که باید در طی این 4 ماه برای اجازه اقامت موقت D7 خود (در پرتغال) درخواست دهید.

چه زمانی باید درخواست ویزای پرتغال D7 خود را شروع کنم؟

اولین زمانی که می توانید برای ویزای D7 درخواست دهید، 3 ماه قبل از عزیمت برنامه ریزی شده خود به پرتغال است. به یاد داشته باشید، بررسی پیشینه FBI مورد نیاز برای ویزای D7 فقط به مدت 6 ماه معتبر است. توصیه می‌کنیم هر چه زودتر اقدام کنید زیرا زمان کافی برای جمع‌آوری تمام مدارک مورد نیاز ویزا و آشنایی با روند درخواست برای شما باقی می‌ماند.

چه مدت طول می کشد تا کل فرآیند درخواست ویزای D7 پرتغال تکمیل شود؟

از آنجایی که ویزای پرتغال D7 یک درخواست ویزای 2 قسمتی است، شما مدتی را صرف اخذ اقامت پرتغال خواهید کرد. ابتدا باید برای ویزای اقامت پرتغال خود در کشور خود درخواست دهید. زمان پردازش ویزای اقامت پرتغال معمولاً حدود 60 روز بسته به درخواست شما است. این شامل زمان لازم برای جمع آوری تمام مدارک مورد نیاز یا اصلاح اشتباهاتی که ممکن است در طول فرآیند درخواست مرتکب شده باشید (اطلاعات نادرست در فرم درخواست ویزا یا اسناد مفقود) نمی شود.

پس از ورود به پرتغال، باید یک قرار ملاقات در SEF برای اجازه اقامت موقت خود تعیین کنید. بسته به محل دفتر SEF، ممکن است مجبور باشید تا 120 روز برای گرفتن وقت منتظر بمانید. می توانید چارچوب زمانی کلی برای ویزای پرتغال D7 را در اینجا پیدا کنید.

الزامات درآمد غیرفعال ( بایدهای تمکن مالی ) چیست؟

حداقل دستمزد ملی پرتغال حداقل شرایط مالی را برای درخواست های ویزای D7 شما تعیین می کند. از ژانویه 2022، شورای وزیران افزایش حداقل دستمزد را از 665 یورو به 705 یورو تصویب کرد. بنابراین، شما باید حداقل 705 یورو در ماه برای 12 ماه داشته باشید – حداقل هزینه ویزای D7 شما معادل 8460 یورو در سال است.

متقاضی اصلی به 8460 یورو در سال نیاز دارد.

بزرگسالان دوم و بزرگسالان اضافی 50% حداقل حقوق ماهانه (در مجموع 4230 یورو در سال).

کودکان و جوانان زیر 18 سال و فرزندان وابسته غیر صغیر 30٪ حداقل حقوق ماهانه (مجموع 2538 یورو در سال).

آیا می توانم زمانی که در پرتغال هستم برای ویزای D7 پرتغال خود اقدام کنم؟

خیر. شما باید برای ویزای اقامت خود (ویزای D7) در کشور خود درخواست دهید. پس از دریافت ویزای D7 خود، باید برای درخواست اجازه اقامت موقت خود به پرتغال سفر کنید.

آیا می توانم برای ویزای پرتغال D7 خود از خارج از ایالات متحده درخواست کنم؟

هنگام درخواست برای هر دسته ویزا یا ویزای اقامت پرتغال از طریق مرکز درخواست ویزای پرتغال VFS در ایالات متحده و یا هر کشوری خارج از اتحادیه اروپا، باید به صورت فیزیکی در ایالات متحده حضور داشته باشید. با این حال، برای دریافت مدارک لازم می توانید از کشور پرتغال دیدن کنید. به عنوان مثال می توان یک NIF Number، افتتاح حساب بانکی پرتغالی و امضای اجاره نامه را نام برد.

شما عزیزان می توانید جهت دریافت اطلاعات از اخذ ویزای تمکن مالی پرتغال با ما تماس حاصل نمایید.


 

 

مزایای ویزای تمکن مالی پرتغال

 • سفر بدون ویزا به کل کشورهای حوزه شینگن تا 90 روز از هر 180 روز.
 • به لطف فرآیند سریع و آسان درخواست، شما می توانید در مدت 4 تا 5 ماه اقامت پرتغال را برای خانواده خود دریافت کنید.
 • به مراقبت های خدمات بهداشتی ملی دسترسی پیدا کنید
 • به حفاظت از قانون و سیستم حقوقی پرتغال دسترسی پیدا کنید
 • با برنامه اقامت غیرعادی پرتغال (NHR) از نرخ مالیات ترجیحی برخوردار شوید.
 • هر گونه فعالیت حرفه ای را به عنوان یک حرفه ای مستقل انجام دهید
 • هر گونه فعالیت حرفه ای را به عنوان یک حرفه ای مستقل انجام دهید
 • دسترسی به خدمات آموزشی ملی، مدارس و آموزش های حرفه ای در پرتغال
 • بعد از 5 سال برای شهروندی اقدام کنید.
 • اگر یک سال اقامت داشته باشید، نوزادان تازه متولد شده شما می توانند شهروند پرتغال شوند.

شرایط اخذ ویزای D7 پرتغال چیست

به NIF Number پرتغالی (شماره مالیات) نیاز دارید.

شما باید یک شماره مالیاتی پرتغالی دریافت کنید. این کار را می توان از راه دور با وکالت نامه بدون ورود شما به پرتغال انجام داد. بدون شماره مالیات پرتغالی، نمی توانید هیچ فعالیت مالی در این کشور انجام دهید. ساده ترین و ارزان ترین روش استفاده از Bordr است.

شما به یک حساب بانکی پرتغالی نیاز دارید.

هنگامی که NIF Numberدارید، می توانید یک حساب بانکی پرتغالی را از راه دور باز کنید. متقاضیان مجرد باید اطمینان حاصل کنند که حداقل 7000 یورو در حساب بانکی خود واریز شده اند. زوج های متاهل باید حداقل 10500 یورو به حساب بانکی خود واریز کنند. برای افتتاح حساب بانکی، توصیه می کنم از Bordr استفاده کنید.

شما باید خودکفایی مالی را اثبات کنید.

برای دریافت ویزای اقامت پرتغال، باید ثابت کنید که از نظر مالی مشکلی ندارید و می توانید در حین اقامت در پرتغال، مخارج خود (و در صورت لزوم همسرتان) را تامین کنید. مقامات مهاجرت پرتغال از شما درخواست خواهند کرد که تمام اسناد مربوطه (درآمد مکرر، یا پس انداز قابل توجه یا ترکیبی از این دو) را به عنوان مدرک ارائه دهید.

شما باید مدرکی مبنی بر اسکان ارائه دهید.

قبل از سفر به پرتغال باید محل اقامت در پرتغال را تضمین کنید. اگرچه نیازی به خرید ملک ندارید، اما باید اجاره بلندمدت (حداقل 12 ماه) داشته باشید.

شما تائیدیه گواهی سلامت کامل و بیمه سلامت اتحادیه اروپا را داشته باشید.

متقاضی اصلی، از جمله افراد تحت تکفل، باید بیمه درمانی جامع در سراسر اتحادیه اروپا داشته باشد. توجه داشته باشید که پوشش پزشکی باید از قبل (12 ماه) پرداخت شود. هر متقاضی باید حداقل بیمه درمانی به ارزش 30000 یورو داشته باشد.

شما باید دارای عدم سابقه کیفری باشید.

بدون تائیدیه نامه عدم سابقه کیفری ، درخواست شما ناموفق خواهد بود. قبل از شروع فرآیند درخواست، اطمینان حاصل کنید که سابقه کیفری خود را به موقع به دست آورده اید.

شما باید حداقل شرایط اقامت را برآورده کنید.

هنگام اقامت در پرتغال، برای حفظ وضعیت اقامت خود باید حداقل شرایط اقامت را داشته باشید:

 1. مجوز اقامت اولیه – حداقل 16 ماه در هر دوره 2 ساله (غیبت بیش از 6 ماه متوالی می تواند منجر به لغو مجوز شما شود)
 2. مجوز اقامت بعدی – حداقل 28 ماه در هر دوره 3 ساله (غیبت بیش از 6 ماه متوالی می تواند منجر به لغو مجوز شما شود)
 3. اجازه اقامت دائم – حداقل 30 ماه در هر دوره 5 ساله (غیبت بیش از 24 ماه متوالی می تواند منجر به لغو مجوز شما شود)

جهت دریافت وقت مشاوره مهاجرت به پرتغال و یا اخذ ویزای تمکن مالی پرتغال با مشاوران مجرب رویای زندگی تماس بگیرید.


 

منابع مالی واجد شرایطی که مورد تایید سفارت و دولت پرتغال جهت اخذ ویزای D7 هستند

برای موفقیت آمیز بودن درخواست ویزای D7، باید مدرکی مبنی بر ثبات مالی خود ارائه دهید. درآمد غیرفعال شما باید بتواند به طور کامل از شما حمایت کند، بدون اینکه به درآمد حقوق خود متکی باشید. اگرچه هیچ شرط حداقلی برای دارایی خالص شما وجود ندارد، مقامات مهاجر پرتغالی ممکن است از شما بخواهند که مدرکی مبنی بر پس انداز اضافی خود ارائه دهید.

درآمد غیرفعال که واجد شرایط در نظر گرفته می شود شامل موارد زیر است:

 • حقوق بازنشستگی
 • مشاور املاک
 • سهام قابل انتقال
 • درآمد حاصل از سرمایه گذاری بلند مدت مالی با نرخ ثابت سود سهام پذیرفته می شود، مشروط بر اینکه برای شرکت کار نکنید
 • بهره از پس انداز کافی

برای اینکه درخواست شما تأیید شود، باید حداقل شرایط درآمد غیرفعال را برآورده کنید. ما توصیه می کنیم این مورد را به عنوان یک حداقل نیاز مطلق در نظر بگیرید. اگر مطمئن نیستید،با رویای زندگی تماس بگیرید تا مشاوران مجرب ما در جهت اخذ ویزای تمکن مالی پرتغال ، به شما راهنمایی های لازم را ارائه دهند.


مدارک مورد نیاز ویزای تمکن مالی پرتغال یا ویزای بازنشستگان پرتغال

 1. فرم درخواست ویزای D7
 2. پاسپورت معتبر
 3. 2 قطعه عکس پاسپورتی 
 4. اثبات درآمد منظم یا درآمد غیرفعال که به عنوان اثبات وجوه کافی شناخته می شود
 5. اثبات محل اقامت اثبات اینکه شما اقامت قانونی در ایالات متحده دارید (در صورت وجود)
 6. گواهی سوابق جنایی
 7. درخواست برای استعلام سوابق جنایی توسط خدمات مهاجرت و مرزی (SEF)
 8. اثبات پوشش بهداشتی معتبر
 9. حواله نامه پوششی که دلیل درخواست شما را نشان می دهد

علاوه بر این، چند نکته اضافی وجود دارد که باید در مورد مدارک مورد نیاز بدانید که در انتهای این بخش قابل مشاهده است.

*نکته : حتما از تمامی مدارک خود یک یا دو نسخه کپی داشته باشید. همچنین برخی از این مدارک پس از ورود به پرتغال مورد نیاز خواهند بود. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که تمام اسناد شما به پرتغالی ترجمه شده است.


سخن آخر

مدارک ذکر شده در بالا، اسناد اولیه ای هستند که باید در طول درخواست ویزای D7 خود ارائه دهید. با این حال، در موارد نادر، ممکن است از شما خواسته شود چند سند اضافی ارائه دهید. این درخواست ها می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • برنامه سفر پرواز در برخی موارد، ممکن است از شما خواسته شود که ثابت کنید قصد دارید برای اجازه اقامت موقت خود به پرتغال سفر کنید. ضروری است که پرتغال اولین بندر ورودی شما باشد. در آنجا پاسپورت شما توسط کنترل مرزی مهر خواهد شد. هنگامی که در پرتغال هستید، باید در مصاحبه خود در SEF شرکت کنید. SEF می خواهد مدرکی ببیند که شما ابتدا وارد پرتغال شده اید و قصد دارید در قرار ملاقات اقامت خود شرکت کنید.
 • گواهی ازدواج: اگر قصد دارید همسرتان را با خود بیاورید، باید گواهی ازدواج ارائه دهید. به یاد داشته باشید که آن را محضری و ترجمه کنید. نسخه اصلی و ترجمه شده را نزد خود نگه دارید.

 • گواهی تولد: اگر قصد دارید یک کودک زیر سن قانونی را به همراه داشته باشید، باید گواهی تولد ارائه دهید. مانند گواهی ازدواج، بهتر است برای مواقعی که در پرتغال به آن نیاز دارید، آن را محضری دریافت کرده و ترجمه کنید.

ویزای تمکن مالی پرتغال یا ویزای d7 نیازمند یک سری اقدامات لازم است که باید از سوی یک وکیل مهاجرتی انجام شود.شما عزیزان می توانید جهت ارتباط با دفتر مهاجرتی در کرج با ما در ارتباط باشید


 

در اینجا بخوانید: اخذ ویزای دورکاری پرتغال

صدور ویزای تمکن مالی پرتغال با رویای زندگی

برای محقق شدن رویای خود و خانواده برای رسیدن به پل ویزای شنگن و گشت و گذار در کشورهای اتحادیه اروپا،با مجموعه رویای زندگی تماس حاصل نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
0/5 (0 Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.