ویزای eb5 آمریکا

ویزای EB5 آمریکا در رویای زندگی | مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری💳
0 (0)

خرداد 1, 1401
دانستنی ها
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

ویزای EB5 آمریکا یک گزینه عالی برای سرمایه گذاران و کارآفرینان برای اخذ گرین کارت به ایالات متحده است. با ویزای EB-5 می توانید در ایالات متحده زندگی و در کنار آن کار کنید. همچنین می توانید از طریق این ویزا برای همسر و فرزندان خود گرین کارت دریافت کنید.

فهرست

ویزای EB5 چیست؟

ویزای EB5 یک ویزای مهاجرتی برای سرمایه گذاران، کارآفرینان و هر کسی است که به دنبال راه اندازی کسب و کار در ایالات متحده است،می باشد. برای واجد شرایط بودن ویزای EB-5، باید حداقل 1800000 دلار در یک تجارت ایالات متحده سرمایه گذاری کنید. اگر سرمایه‌گذاری شما در منطقه‌ای با رکود اقتصادی به نام «منطقه اشتغال هدفمند» واقع شده است، ممکن است واجد شرایط سرمایه‌گذاری کاهش‌یافته 900000 دلار باشید.

علاوه بر سرمایه گذاری حداقل مقدار مورد نیاز، کسب و کار سرمایه گذاری شده در آن باید 10 شغل تمام وقت برای کارگران ایالات متحده ایجاد کند. این کسب و کار باید یک صورت تجاری نیز داشته باشد که انتفاعی باشد. سرمایه گذاری در املاک و مستغلات و شرکت های غیر انتفاعی واجد شرایط EB-5 نیستند.

برای دریافت ویزای EB-5، یک سرمایه گذار می تواند سرمایه گذاری مستقیم انجام دهد یا می تواند در یک مرکز منطقه ای سرمایه گذاری کند. مراکز منطقه‌ای شرکت‌های تخصصی هستند که وجوه سرمایه‌گذاری را از چندین سرمایه‌گذار EB-5 جمع‌آوری می‌کنند تا پروژه‌ای در مقیاس بزرگ مانند استراحتگاه یا مجتمع آپارتمانی را تأمین مالی کنند. سرمایه گذاری مستقیم ، سرمایه گذاری است که در مرکز یک منطقه ای انجام نشود. نمونه هایی از سرمایه گذاری مستقیم در صورتی است که شما کسب و کار خود را راه اندازی کنید یا یک کسب و کار موجود را خریداری کنید.

ویزای EB-5 یک دسته بندی از انواع ویزای مهاجرتی ایالات متحده است، بنابراین برای متقاضیان موفق، این اقدام منجر به اخذ گرین کارت آمریکا می شود. با دریافت ویزای eb5 آمریکا، همسر و فرزندان شما نیز می توانند گرین کارت خود را دریافت کنند.

پروسه دریافت گرین کارت از طریق ویزای EB-5 دارای 2 مرحله اصلی می باشد. ابتدا به مدت 2 سال اقامت دائم بصورت مشروط می شوید. شما می توانید با نشان دادن اینکه شما رسماً 10 شغل برای کارگران ایالات متحده ایجاد کرده اید و سرمایه خود را در کسب و کار ایالات متحده سرمایه گذاری کرده اید، پس از 2 سال این شرط را از گرین کارت خود حذف کنید.(این فرآیند به تفصیل توضیح داده خواهد شد.)

ویزای سرمایه گذاری آمریکا بصورت خلاصه:

 • ویزای EB-5 یک ویزای مهاجرتی برای سرمایه گذاران و کارآفرینان است.
 • برای تایید ویزای EB-5، باید در یک شرکت آمریکایی سرمایه گذاری کنید و یا کسب و کاری را خریداری نموده و سپس و برای کارگران ایالات متحده شغل ایجاد کنید.
 • با ویزای eb5 آمریکا می توانید برای خود، همسر و فرزندانتان گرین کارت دریافت کنید


   

مزایای ویزای EB5 آمریکا چیست؟

1.ویزای EB-5 یک کتگوری از ویزای مهاجرتی ایالات متحده  است، بنابراین به عنوان یک متقاضی موفق EB-5، می توانید کارت سبز خود را دریافت کنید و در مسیر شهروندی ایالات متحده باشید.

2.به عنوان یک سرمایه گذار EB-5، همسر شما و فرزندان مجرد زیر 21 سال شما نیز می توانند واجد شرایط دریافت گرین کارت خود باشند.

3.فرزندان شما به تحصیلات ایالات متحده دسترسی دارند.

4.به عنوان یک دارنده ویزای تایید شده EB-5، لازم نیست برای یک شرکت حامی کار کنید. شما آزاد هستید که در هر عنوان قانونی کار کنید.

5.شما آزاد هستید که در هر نقطه از ایالات متحده زندگی و کار کنید.

6.شما واجد شرایط کار در ایالات متحده بدون نیاز به درخواست مجوز کار خاص هستید.


شرایط لازم برای اخذ ویزای سرمایه گذاری امریکا

1.شما باید در یک “شرکت تجاری جدید” سرمایه گذاری کنید.

2.شما باید حداقل 1800000 دلار در شرکت تجاری جدید سرمایه گذاری کنید. (اگر سرمایه گذاری در “منطقه اشتغال هدفمند” واقع شده باشد، ممکن است واجد شرایط کاهش سرمایه گذاری 900000 دلاری باشید.)

3.سرمایه گذاری شما باید منجر به ایجاد حداقل 10 شغل تمام وقت برای کارگران ایالات متحده شود.

4.صندوق های سرمایه گذاری شما باید “در معرض خطر” باشند.(شاید این جمله یکم نگران کننده باشد اما مشاوران مجموعه رویای زندگی برای رفع این مسئله پیشنهادات بسیار خوبی برای دور زدن ریسک ها و خطرات احتمالی در سرمایه گذاری شما دارد)

5.وجوه مورد استفاده برای سرمایه گذاری شما باید به طور قانونی به دست آمده باشد.

6.شما باید در مدیریت شرکت تجاری جدید شرکت کنید.


 

شرکت تجاری جدیدی که برای مهاجرت باید در آن ثبت سرمایه گذاری نمایید

یک شرکت تجاری جدید،یک شرکت با تجارت کاملا انتفاعی است که فعالیت های قانونی را انجام می دهد که پس از 29 نوامبر 1990 تأسیس شد.برای واجد شرایط بودن برای ویزای EB-5، شرکتی که در آن سرمایه گذاری می کنید باید به عنوان یک شرکت تجاری جدید واجد شرایط باشد.فعالیت انجام شده توسط یک شرکت جدید باید کاملا تجاری باشد. برای مثال برای داشتن و بهره برداری از یک قطعه املاک مسکونی واجد شرایط نیست.

مشاغلی که در تاریخ 29 نوامبر 1990 یا قبل از آن تأسیس شده اند نیز می توانند به عنوان یک شرکت تجاری جدید واجد شرایط باشند اگر:

1.سرمایه گذار اساساً کسب و کار را سازماندهی یا بازسازی کند.

یا

2.اگر سرمایه گذار اندازه کسب و کار را افزایش دهد به طوری که: 40٪ افزایش در تعداد کارمندان کسب و کار; یا 40 درصد افزایش در ارزش خالص کسب و کار.


رجیونال سنتر (مرکز منطقه ای)  چیست؟

یک مرکز منطقه‌ای یک نهاد تجاری است که توسط USCIS تنظیم می‌شود و می‌تواند سرمایه چند سرمایه‌گذار EB-5 را برای توسعه یک پروژه جمع‌آوری کند.مراکز منطقه ای باید رشد اقتصادی، بهره وری منطقه ای و ایجاد شغل را ارتقا دهند. آنها معمولاً هتل ها، استراحتگاه ها و سایر پروژه های املاک و مستغلات را در مقیاس بزرگ توسعه می دهند.


سرمایه گذاری در یک مرکز منطقه ای و سرمایه گذاری مستقیم چه تفاوت هایی دارد؟

 

1.نمونه هایی از سرمایه گذاری مستقیم عبارتند از: راه اندازی یک کسب و کار، خرید یک کسب و کار موجود، یا سرمایه گذاری در یک کسب و کار موجود

2.یک سرمایه گذار همچنین می تواند با سرمایه گذاری در یک مرکز منطقه ای واجد شرایط ویزای EB-5 باشد.

3مراکز منطقه ای سرمایه بسیاری از سرمایه گذاران را برای توسعه یک پروژه در مقیاس بزرگ به دست می آورند.

4.تفاوت های اولیه بین سرمایه گذاری های مستقیم و سرمایه گذاری های مرکز منطقه ای مربوط به سطح کنترل سرمایه گذاران در سرمایه گذاری و نحوه محاسبه مشاغل برای برآورده کردن الزامات ایجاد شغل EB-5 است.


اشتغال زایی در ایالات متحده

یکی از الزامات اصلی برنامه EB-5 این است که سرمایه گذاری یک سرمایه گذار باید منجر به ایجاد 10 شغل تمام وقت برای کارگران ایالات متحده شود.نحوه محاسبه مشاغل بستگی به این دارد که آیا سرمایه گذار سرمایه گذاری مستقیم انجام می دهد یا اینکه در یک مرکز منطقه ای سرمایه گذاری می کند.برای سرمایه گذاری های مستقیم، تنها مشاغلی که در الزامات ایجاد شغل به حساب می آیند، مشاغلی هستند که مستقیماً توسط شرکت تجاری جدید ایجاد می شوند. اینها “شغل های مستقیم” هستند.

مراکز منطقه ای می توانند مشاغل مستقیم و مشاغل غیر مستقیم را شمارش کنند.

مشاغل غیرمستقیم مشاغلی هستند که «خارج از شرکت تجاری جدید نگهداری می شوند اما در نتیجه شرکت تجاری جدید ایجاد می شوند». این بدان معناست که مراکز منطقه ای می توانند برای مشاغلی که مستقیماً ایجاد نمی کنند اعتبار بگیرند. این شامل مشاغل ایجاد شده در نتیجه پروژه ای است که مرکز منطقه ای در حال توسعه است.


 

فرآیند دریافت ویزای EB-5 چیست؟

مرحله 1 – برای سرمایه گذاری در آمریکا با یک وکیل مهاجرت و یا موسسه مهاجرتی در کرج این اقدامات را درمیان بگذارید.

اولین مرحله در فرآیند EB-5، استخدام یک وکیل مهاجرت با تجربه در رسیدگی به پرونده های EB-5 است.(مشاوران مجرب رویای زندگی آماده خدمات دهی جهت اخذ گرین کارت آمریکا به شما عزیزان می باشد.)وکیل شما می تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید که آیا ویزای EB5 آمریکا بر اساس اهداف و شرایط مهاجرت شما گزینه مناسبی برای شما است یا خیر.وکیل شما در کل فرآیند EB-5 به عنوان شریک شما کار خواهد کرد. آنها سرمایه گذاری EB-5 شما را برای انطباق با مهاجرت تجزیه و تحلیل می کنند. آنها همچنین تمام مدارک لازم را آماده می کنند تا مطمئن شوند که شما تمام شرایط ویزای EB-5 را برآورده می کنید.

مرحله 2 – یک سرمایه گذاری های ذکر شده را انتخاب کنید

 1. یک سرمایه گذاری EB-5 را انتخاب کنید که با آن راحت هستید (پس از انجام تحقیقات لازم).
 2. دقت داشته باشید که وکیل شما نباید مشاوره سرمایه گذاری مرتبط با کسب و کار را به شما ارائه دهد، مگر اینکه صلاحیت انجام این کار را داشته باشد.

 3. اگر به مشاوره سرمایه گذاری نیاز دارید، باید از یک مشاور سرمایه گذاری ثبت شده یا یک کارگزار استفاده کنید. مطمئن شوید که آنها در برنامه EB-5 صلاحیت دارند. 

 4. وکیل شما می تواند به شما کمک کند مطمئن شوید که سرمایه گذاری با شرایط مهاجرت برنامه ویزای EB-5 مطابقت دارد
   

مرحله 3 – دپوزیت مورد نظر خود را سرمایه گذاری کنید

سرمایه خود را در شرکت تجاری جدید سرمایه گذاری کنید

فرم I-526 را جهت درخواست ویزای eb5 آمریکا تکمیل نمایید.(هنگامی که فرم I-526 را ارسال می کنید، باید نشان دهید که سرمایه گذاری کرده اید یا به طور فعال در حال سرمایه گذاری سرمایه خود در شرکت تجاری جدید هستید.)

می توانید وجوه را به یک حساب امانی انتقال دهید. (آزادسازی وجوه مشروط به تایید I-526 و تنظیم وضعیت یا صدور ویزا خواهد بود.)

مرحله 4 – فرم فایل I-526

پس از جمع آوری تمام مدارک لازم، وکیل شما فرم I-526 را از طرف شما ارسال می کند.

اگر I-526 شما تایید شده باشد، واجد شرایط درخواست اقامت دائم مشروط (یک کارت سبز مشروط 2 ساله) هستید.

گرین کارت شما به مدت 2 سال صادر می شود تا بتوانید شرایط EB-5 را تکمیل کنید. الزامات شامل ایجاد 10 شغل تمام وقت برای کارگران ایالات متحده و حفظ سرمایه گذاری “شرکت های در معرض خطر” در پروژه است.

مرحله 5 – تنظیم وضعیت / پردازش ویزا

2 راه برای دریافت گرین کارت مشروط شما وجود دارد. بسته به اینکه در داخل یا خارج از ایالات متحده هستید، یا وضعیت را در ایالات متحده تنظیم می کنید یا از طریق پردازش کنسولی در خارج از کشور خواهید رفت.

تنظیم وضعیت با پر کردن فرم I-485 انجام می شود

پردازش کنسولی با پر کردن فرم DS-260 انجام می شود

مرحله 6 – فرم فایل I-829

پس از 21 ماه اقامت دائم مشروط، می توانید از وکیل خود بخواهید که فرم I-829 را برای شما ارسال کند.فرم I-829 برنامه ای است برای حذف شرایط از گرین کارت شما. این به این دلیل است که شما می توانید یک مقیم دائم بدون قید و شرط (دارنده گرین کارت) شوید.اگر تمام الزامات برنامه EB-5 را برآورده کنید، واجد شرایط حذف شرایط از کارت سبز خود هستید. این کار با نشان دادن اینکه سرمایه گذاری شما در پروژه پایدار بوده و 10 شغل تمام وقت مورد نیاز برای کارگران ایالات متحده ایجاد کرده اید، انجام می شود.

مرحله 7 – تابعیت (اختیاری)

پس از حداقل 5 سال اقامت دائم، ممکن است واجد شرایط درخواست تابعیت باشید تا شهروند ایالات متحده شوید.( یعنی اگر بخواهید می توانید با این کار اخذ پاسپورت آمریکا را انجام دهید…!!!!!


 

در اینجا بخوانید: اخذ گلدن ویزای کشور پرتغال

اخذ اقامت eb5 آمریکا با رویای زندگی پارسیان پرواز

ما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره و رزرو وقت مشاوره در خصوص مهاجرت به آمریکا و اخذ ویزای eb5 آمریکا،با مشاوران مجرب رویای زندگی تماس حاصل نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0/5 (0 Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.