کیملیک کارت ترکیه

کیملیک کارت ترکیه چیست؟ | اخذ کیملیک کارت ترکیه با رویای زندگی
5 (2)

اردیبهشت 6, 1401
دانستنی ها
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

کیملیک کارت ترکیه ، مجوزی است برای اقامت بیش از سه ماه در ترکیه برای اهدافی مانند اسکان، کار یا تحصیل.شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره جهت اخذ کیملیک کارت ترکیه.و دریافت اقامت ترکیه ، با رویای زندگی تماس حاصل نمایید.

کیملیک کارت ترکیه چیست؟

کیملیک کارت،به شما این امکان را می دهد که در ترکیه زندگی کنید، تحصیل کنید.ازدواج کنید، گواهینامه رانندگی اخذ کنید، شماره مالیاتی بگیرید، حساب بانکی باز کنید.ملک بخرید، سرمایه گذاری کنید و خیلی چیزهای دیگر.
اگر هدف شما از مهاجرت به ترکیه کار است، فقط به یک مجوز کار نیاز دارید که به عنوان اجازه اقامت ترکیه نیز عمل می کند.


چه کسانی به مجوز اقامت ترکیه نیاز دارند؟

هر فردی که به قصد اقامت بیش از سه ماه در این کشور به ترکیه سفر می کند، پس از ورود باید نسبت به دریافت اجازه اقامت اقدام کند. بدون اجازه اقامت، اقامت شما در ترکیه غیرقانونی تلقی می شود.


 

اگر یکی از موارد زیر در مورد شما صدق کند.از شرایطی که در پاراگراف قبل ذکر شد،معاف خواهید بود:

شما یک “گواهی ثبت شده” برای درخواست حفاظت بین المللی دارید.
بر اساس کنوانسیون های متقابل یا چندجانبه که جمهوری ترکیه نیز عضو آن است، از مجوز اقامت معاف هستید.
شما یک افسر دیپلماسی یا کنسولگری هستید که در ترکیه دفتر دارید.
شما برای دفاتر نمایندگی موسسات بین المللی در ترکیه کار می کنید.
شناسنامه شما حاوی یکی از برچسب های زیر است:
“متقاضی حمایت بین المللی”
“وضعیت حفاظت بین المللی”
“بی تابعیتی”
شما یک مجوز کار معتبر دارید.

شما عزیزان می توانید جهت رزرو وقت مشاوره برای دریافت کیملیک ترکیه و یا اطلاع از قیمت کیملیک ترکیه با رویای زندگی پارسیان پرواز تماس حاصل نمایید.


انواع اجازه اقامت ترکیه

بسته به نوع ویزای شما، هدف درخواست و مدت اقامت در نظر گرفته شده در ترکیه، می توانید برای یکی از مجوزهای اقامت زیر درخواست دهید:

اجازه اقامت کوتاه مدت

مجوز اقامت کوتاه مدت ترکیه بیشترین درخواست را در بین سایر مجوزهای اقامت دارد. شما می توانید این اجازه اقامت را برای هر یک از اهداف زیر دریافت کنید:
برای تحقیقات علمی
برای ایجاد ارتباطات تجاری یا تجارت
برای شرکت در یک برنامه آموزشی ضمن خدمت
برای اهداف آموزشی
برای اهداف گردشگری
با توجه به اینکه ناقل یکی از بیماری هایی نیستید که تهدیدی برای سلامت عمومی محسوب می شود، تحت درمان پزشکی قرار بگیرید
برای شرکت در دوره های آموزش ترکی

جهت دریافت مشاوره جهت اخذ کیملیک کارت ترکیه از بهترین موسسه مهاجرتی در کرج،با ما در ارتباط باشید


اجازه اقامت ترکیه برای خانواده

اجازه اقامت خانواده را می توان به همسر خارجی یک تبعه ترکیه، فرزندان خردسال او و فرزند خارجی تحت تکفل وی اعطا کرد. شخص اصلی باید درآمد کافی برای حمایت از متقاضیان اجازه اقامت داشته باشد تا بتوانند مجوز را دریافت کنند.


مجوز اقامت دانشجویی ترکیه

اگر با هدف ثبت نام در آموزش ابتدایی یا متوسطه در ترکیه هستید، می توانید اجازه اقامت تحصیلی دریافت کنید. اگراز قبل مجوز اقامت خانوادگی دارید، به این مجوز نیاز نخواهید داشت.
همچنین اگر قصد دارید در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری، آموزش تخصصی پزشکی (TUS) و آموزش تخصصی دندانپزشکی (DUS) در مقاطع بالاتر تحصیل کنید، واجد شرایط درخواست برای این اقامت خواهید بود.


اجازه اقامت طولانی مدت در ترکیه

اگر حداقل به مدت هشت سال بدون وقفه در ترکیه اقامت داشته باشید، با مجوز اقامت صادر شده توسط مقامات ترکیه، می توانید درخواستی برای مجوز طولانی مدت ترکیه که اعتبار نامحدودی دارد، ارائه دهید.
توجه داشته باشید که اگر برای مدت مشخص شده در ترکیه به عنوان پناهنده، پناهنده مشروط و دارندگان وضعیت حمایت ثانویه، دارندگان مجوز اقامت بشردوستانه و حمایت موقت در ترکیه اقامت داشته اید، واجد شرایط درخواست نیستید.در نظر داشته باشید که مهاجرت به ترکیه از طریق کیملیک کارت ترکیه می تواند بهترین تجربه مهاجرتی برای شما و خانواده باشد.


مجوز اقامت بشردوستانه در ترکیه

اگر بدون ویزا یا اجازه اقامت معتبر در ترکیه هستید، اما تصمیمی برای اخراج شما اتخاذ نشده است، منتظر اخراج خود هستید یا به دلایل اضطراری نمی توانید به کشور محل اقامت خود بازگردید، می توانید برای این اجازه اقامت اقدام کنید.


مدارک مورد نیاز برای دریافت مجوز اقامت ترکیه

در روز انتصاب، باید چندین سند را به نزدیکترین دفتر اداره کل مدیریت مهاجرت ارائه دهید. مدارک مورد نیاز برای اجازه اقامت ترکیه به شرح زیر است:
1.فرم درخواست اجازه اقامت
2.چهار عکس بیومتریک
3.اصل پاسپورت
4.کپی محضری گذرنامه یا سند مسافرتی.
5.اثبات منابع مالی کافی و پایدار برای مدت اقامت. شما باید ثابت کنید که حداقل 500 یورو برای هر ماه که در ترکیه سپری می کنید در بانک خود دارید یا مدرکی ارائه دهید که نشان دهد این مبلغ را ماهانه دریافت خواهید کرد.
6.مدارک بیمه سلامت.
توجه داشته باشید که با توجه به وضعیت شما، نوع اجازه اقامتی که برای آن درخواست می کنید و ملیت شما، ممکن است مجبور شوید مدارک اضافی را ارائه دهید. در صورت لزوم، مطمئن شوید که همه آنها را به موقع ارسال کرده اید.


 

اعتبار مجوز اقامت

اعتبار مجوز اقامت در ترکیه به نوع مجوزی که دارید بستگی دارد، به شرح زیر:
1.اجازه اقامت کوتاه مدت می تواند حداکثر برای دو سال در یک زمان صادر شود.
2.مجوزهای اقامت طولانی مدت با اعتبار نامحدود صادر می شود.
3.اعتبار مجوز اقامت دانشجویی به مدت زمان تحصیل بستگی دارد. اگر دوره تحصیل شما کمتر از یک سال باشد، مدت اجازه اقامت نمی تواند از دوره تحصیل تجاوز کند.
4.اجازه اقامت خانواده ممکن است برای یک دوره حداکثر سه سال در یک زمان صادر شود.
5.مجوز اقامت بشردوستانه حداکثر برای مدت یک سال اعطا و تمدید می شود.


دریافت اقامت ترکیه با رویای زندگی

مهاجرت به ترکیه می تواند یک تجربه بسیار شیرینی را برای شما و خانواده رقم بزند.شما عزیزان می توانید جهت رزرو وقت مشاوره مهاجرتی در زمینه اخذ کیملیک کارت ترکیه و یا تمدید کیملیک ترکیه،با ما در ارتباط باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
0/5 (0 Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.