پل تاور لندن

پل تاور لندن
0 (0)

خرداد 31, 1397
دانستنی ها
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

پل تاور یک پل معلق و متحرک در لندن است و از سال 1886 تا 1894 ساخته شده است. این پل کنار رود Thames قرار گرفته است و نماد شهر لندن است. پل تاور جز یکی از 5 پل معروف لندن است. این پل شهر لندن را به Southwark وصل میکند. پل تاور عبارت است از دو پل چسبیده بهم و این پل افقی یک پل گردشگری است. نزدیکترین ایستگاه های مترو به پل تاور عبارتند از: Tower Hill، Circle، District Lines. ارتفاع پل تاور 65 متر است. این پل از گشت های گنجانده شده در تور انگلیس می باشد.

 

تاریخچه پل تاور لندن

در کنار این پل تعداد زیادی قایق و کشتی های بادبانی وجود دارد. جمعیت شرق لندن در اواسط قرن 19 افزایش یافت و به فکر ساخت پلی در کنار رود Thames افتادند. این پل طراحی شده توسط آقای John Wolfe Barry و آقای Horace Jones می باشد.

این پل دارای برج هایی با معماری گوتیک است که در زمان های قدیم مورد پسند مردم انگلیس قرار نگرفت.

 

ساختار پل تاور لندن

ساختن پل تاور هشت سال طول کشید که توسط 5 نفر ساخته شد از جمله John Jackson(فنداسیون)، Baron Armstrong(هیدرولیک)، William Webster، H. H. Bartlett و William Arrol & Co و برای ساخت این پل 432 نفر مشغول بکار بودند. بیش از 70.000 تن مصالح برای ساخت این پل استفاده شده و بشتر از 11.000 تن میله ی فلزی برای ساخت قسمت گردشگاهی این پل استفاده شده است.

برای ساخت پل تاور از سنگ گرانیت و سنگ های پورتلندی استفاده شده است.

 

بازگشایی پل تاور لندن

این پل توسط پرنس والز و همسرش در 30June سال 1894 باز شد.

 

جنگ جهانی دوم

در جنگ جهانی دوم این پل کمی توسط دشمن تخریب شد و توسط Vickers Armstrong Ltd تعمیر شد.

 

جاذبه ی گردشگری پل تاور لندن

این پل دارای 2 پل است که استقبال زیادی توسط مردم برای عکس و فیلم شد. از هر طرف این پل چهار سمت لندن قابل رویت است. در داخل این پل نمایشگاه Tower وجود دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
5/5 (3 Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.